مشاوره آتش نشانی

مشاوره آتش نشانی
 • مشاوره آتش نشانی ، یکی از خدمات اصلی شرکت های مورد تایید آتش نشانی انجام کار مشاوره، در خصوص مسائل ایمنی و آتش نشانی ساختمان مطابق با مقررات و ضوابط جدید سازمان آتش نشانی است. مشاوره آتش نشانی برقراری جریانی فعال بین کارشناس شرکت آتش نشانی و کارفرما یا مالک ساختمانی است.
 • مشاوره آتش نشانی شغلی پر اهمیت و دقیق در خصوص مسائل ایمنی ساختمان به شمار می آید. مشاوره، طراحی، نظارت، اجرای صحیح سیستم های آتش نشانی، خرید تجهیزات آتش نشانی مورد تایید سازمان آتش نشانی، رعایت نکات ایمنی و در نهایت اخذ تاییدیه آتش نشانی و تعهد تعمیر، سرویس و نگهداری سیستم ها از وظایف شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی است. مشاور آتش نشانی باید دارای مهارت ها، صلاحیت های علمی و حرفه ای در زمینه ایمنی در معماری ساختمان، نظارت بر اجرا و نصب صحیح سیستم های آتش نشانی (اعلام و اطفاء حریق) باشد و از قوانین و دستورالعمل های بروز سازمان آتش نشانی مطلع باشد، تا بتواند مشاوره ای صحیح به کارفرما القا نماید.
 • دستورالعمل آتش نشانی در برگه جواز ساختمان ذکر می شود و هر ساختمانی با توجه به نوع کاربری، متراژ، مساحت و … دارای دستورالعمل متفاوتی است. مالکین ساختمان یا کارفرمایان عزیز جهت اخذ تاییدیه آتش نشانی باید در حین انجام عملیات ساخت و ساز به شرکتی که در زمینه خدمات ایمنی و آتش نشانی فعالیت دارد و مورد تأیید سازمان آتش نشانی است مراجعه و عقد قرارداد نمایند تا بتوانند با راهنمایی های کامل شرکت های مشاور آتش نشانی به راحتی تاییدیه اتش نشانی ساختمان خود را دریافت کنند.
 • *نکته: بهتر است کارفرمایان در ابتدای پروژه با شرکت مشاوره آتش نشانی قرارداد منعقد نمایند، تا با بهره گیری از مشاوره ای صحیح از بروز خسارات مالی و زمانی جلوگیری به عمل آید.

شرکت مشاور آتش نشانی:

 • رشد روز افزون جمعیت و افزایش ساخت و ساز و مرتفع شدن ساختمان ها در شهرهای بزرگ به ویژه تهران و افزایش حوادث ناگوار آتش سوزی و … سبب شد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اقدام به تاسیس واحدی به نام واحد پیشگیری در این سازمان نماید و در خصوص مسائل ایمنی ساختمان ها سختگیرانه تر عمل کند. از آنجایی که کنترل، پیگیری، نظارت و اجرای تمامی پروژه ها در کلان شهرها به ویژه استان تهران کاری بسیار دشوار و وقتگیر است، سازمان آتش نشانی اقدام به معرفی یک سری شرکت های خصوصی با عنوان شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمنی و آتش نشانی جهت انجام کارهای نظارت، طراحی، اجرا، تامین تجهیزات، مشاوره، اخذ تاییدیه آتش نشانی و … نموده است. این شرکت ها از نظر سازمان آتش نشانی مورد تایید بوده و در لیست شرکت های مورد تایید سازمان اتش نشانی قید شده اند و زیر نظر سازمان آتش نشانی و شهرداری فعالیت می کنند.
 • شرکت های ایمنی آتش نشانی باید دانش، تجربه و سوابق کافی نصب و اجرای سیستم های آتش نشانی (اعلام و اطفاء حریق) را داشته باشند و در پایان هر پروژه تمامی موارد ایمنی که ساختمان باید انجام میداد را به سازمان آتش نشانی گزارش دهند و در نهایت تاییدیه سازمان آتش نشانی را کسب نمایند.
 • *نکته: سازمان آتش نشانی خود نیز در مراحل اجرای پروژه بر کار شرکت های ایمنی و آتش نشانی نظارت دارد.
 • *نکته: سازمان آتش نشانی خود نیز در مراحل اجرای پروژه بر کار شرکت های ایمنی و آتش نشانی نظارت دارد.
خدمات تخصصی

از جمله وظایف شرکت “ایمن اندیشان مهر”:

خدمات شرکت ” ایمن اندیشان مهر ” در زمینه مشاوره آتش نشانی:

 • 1.    تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری با وکالت کاری از کارفرما در سازمان آتش نشانی
 • 2.    شرکت در جلسات و حل اختلافات سازمان آتش نشانی به عنوان وکیل کارفرما
 • 3.    نظارت بر اجرا و نصب سیستم اعلام حریق
 • 4.    نظارت بر اجرا و نصب سیستم اطفاء حریق
 • 5.    نظارت بر اجرای سیستم های اگزاست فن
 • 6.    روش تأمین نوع تجهیزات آتش نشانی و نظارت بر خریداری ملزومات مطابق ضوابط آتش نشانی
 • 7.    اخذ تاییدیه آتش نشانی از سازمان آتش نشانی
 • 8.    ارزیابی مالی
 • 9.    …

شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی:

 • شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی یا همان وندور لیست سازمان آتش نشانی لیستی از شرکت های خدمات ایمنی و آتش نشانی در زمینه مشاوره، خدمات آتش نشانی و تولیدکننده گان تجهیزات آتش نشانی و … است که توسط سازمان آتش نشانی گردآوری شده و مورد تایید این سازمان است. کارفرمایان و خریداران جهت مشاوره و خرید تجهیزات آتش نشانی بایستی از طریق لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی جهت تعیین شرکت مشاور و خرید تجهیزات اقدام نمایند. جهت مشاهده لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

شرح خدمات مشاور آتش نشانی

 • مشاوره آتش نشانی و ارائه خدمات فنی و مهندسی جهت افزایش ایمنی در ساخت و ساز انواع پروژه ها از جمله وظایف شرکت های مشاور آتش نشانی است. مشاوره آتش نشانی صحیح در امر اجرا و نصب صحیح سیستم های آتش نشانی ساختمان و مشاوره در خصوص استفاده از تجهیزات استاندارد و مورد تایید سازمان آتش نشانی منجر به دریافت تأییدیه و در نهایت اخذ تاییدیه آتش نشانی، از سازمان آتش نشانی می شود.
 • بنابراین وجود مشاور آتشنشانی در مراحل ساخت و ساز لازمه هر پروژه ساختمانی است. چه بسا بهتر است از ابتدای پروژه این کار صورت گیرد، تا از بروز خسارتهای مالی و زمانی جلوگیری شود.

عقد قرارداد با شرکت های مشاور آتش نشانی

 • برخی کارفرمایان به دلیل عدم آگاهی از قوانین، ضوابط و مراحل کار واحد پیشگیری سازمان آتش نشانی و نا آگاهی از وجود شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی، اقدام به عقد قرارداد با شرکت هایی می کنند که شرکت فوق مورد تایید سازمان آتش نشانی نبوده و در لیست شرکت های ذیصلاح آتش نشانی ذکر نشده است. این شرکت ها نیز از عدم آگاهی کارفرمایان سوء استفاده کرده و خود به عنوان واسطه با شرکت های خدمات ایمنی مورد تایید سازمان آتش نشانی وارد قرارداد می شوند. به دلیل وجود واسطه بین طرفین اصلی قرارداد (کارفرما و شرکت مشاور مورد تایید سازمان آتش نشانی) هزینه های مازاد به کارفرما و یا مالک تحمیل می شود و چون طرفین اصلی با یکدیگر در ارتباط مستقیم نیستند و از طریق واسطه با یکدیگر در ارتباط می باشند، در مراحل اخذ تاییدیه پروژه مربوطه اختلال ایجاد می شود.
 • بنابراین لازم است کارفرمایان عزیز و مالکین محترم که قصد انعقاد قرارداد با شرکت های مشاور آتش نشانی را دارند، قبل قرارداد وارد سایت سازمان آتش نشانی تهران شده و در صورت مشاهده نام شرکت مد نظر با شرکت مربوطه وارد قرارداد شوند.
 • شرکت گرمایش برودت پارس یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین شرکت های مشاوره ای آتش نشانی است. این شرکت موفق به اخذ تاییدیه های آتش نشانی بسیاری از ساختمان های کوچک و بزرگ با کاربری های گوناگون شده است. شما می توانید با مراجعه به لیست شرکت های صلاحیتدار سازمان آتش نشانی با جستجوی نام این شرکت از وجود نام شرکت در این لیست اطمینان حاصل نمایید.
 • حال این سوال در ذهن کارفرمایان عزیز ایجاد می شود که بهترین زمان عقد قرارداد با شرکت های خدمات ایمنی و آتش نشانی چه زمانی است؟ معمولاً کارفرمایان و یا مالکین ساختمانی عقد قرارداد با شرکت های مشاوره آتش نشانی را به تعویق می اندازند و در انتهای کار به شرکت های آتش نشانی مراجعه می کنند، که این عمل بسیار نادرست است. زیرا ممکن است در حین اجرا مراحل اجرایی به درستی انجام نشده باشد و هزینه های اضافی را در بر گیرد. بنابراین بهترین و مناسب ترین زمان برای مراجعه به شرکت های آتش نشانی در انتهای مرحله اجرای اسکلت ساختمانی و قبل از مرحله دیوار چینی است.

قیمت مشاوره آتش نشانی 

 • سازمان آتش نشانی تهران با معرفی تعدادی از شرکتها به عنوان شرکت های مشاور آتش نشانی تلاش می کند تا آگاهی افراد و کارفرمایان را در خصوص ایمنی، نصب و اجرای سیستم های ایمنی (سیستم های اعلام و اطفاء حریق) ارتقاء دهد. کارفرمایان با کمک شرکت های مشاور، ایمنی ساختمان های خود را بالا می برند.
 • سازمان آتش نشانی تهران در این خصوص لیستی از نرخ خدمات مشاوره، طراحی و اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی تهران را که مطابق مصوبه هیئت مدیره انجمن صنفی ایمنی و مهندسی حریق شهر تهران برآورد شده است، برای ساختمان ها با کاربری های مختلف ارائه نموده است. با توجه به متفاوت بودن متراژ ساختمان ها و کاربری های گوناگون، جهت اطلاع از قیمت دقیق با شرکت گرمایش برودت پارس حاصل نمایید، تا بتوانید مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سرویس و نگهداری سیستم های آتش نشانی

 • پس از اتمام کلیه عملیات ساخت و ساز و تأییدیه سازمان آتش نشانی، کارفرمایان باید با شرکت های مشاوره آتش نشانی قرارداد تعمیر، سرویس و نگهداری 2 ساله منعقد نمایند و فرم تکمیل شده به تأیید دفترخانه اسناد رسمی برسد. بنا بر این قرارداد شرکت های مجری مکلف می شوند بصورت ماهانه از سیستم های آتش نشانی مربوطه بازدید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایند. و سوابق ممیزی و بازدیدهای صورت گرفته را در قالب چک لیست های مربوط به پروژه نزد خود حفظ و نگهداری نمایند.

قیمت قرارداد تعهد تعمیرات و نگهداری سیستم های آتش نشانی

 • تعهدات تعمیر و نگهداری سیستم های آتش نشانی 2 ساله است. نرخ خدمات تعمیر و نگهداری مطابق مصوبه هیئت مدیره انجمن صنفی ایمنی و مهندسی حریق شهر تهران برآورد شده است. با توجه به متفاوت بودن متراژ ساختمان ها و کاربری های گوناگون، جهت اطلاع از قیمت دقیق با شرکت گرمایش برودت پارس تماس حاصل نمایید، تا بتوانید مستقیما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نتیجه گیری:

 • مشاوره آتش نشانی یکی از وظایف شرکت های ایمنی و آتش نشانی است. با توجه به دستورالعمل های صادره از سوی شهرداری و سازمان آتش نشانی در خصوص ایمنی در معماری ساختمانها (اداری، تجاری، مسکونی و …) و لزوم اجرای صحیح سیستم های آتش نشانی (سیستم اعلان و اطفاء حریق) و در نهایت اخذ تاییدیه آتش نشانی در پروژه ها و از آنجایی که کنترل، پیگیری، نظارت و اجرای تمامی پروژه ها در استان تهران کاری بسیار دشوار و وقتگیر است، سازمان آتش نشانی استان تهران اقدام به تاسیس واحدی به نام واحد پیشگیری نموده و در این بخش به معرفی یک سری شرکت های خصوصی با عنوان شرکت های مجری ایمنی آتش نشانی جهت انجام کارهای نظارت، طراحی، اجرا، مشاوره، اخذ تاییدیه آتش نشانی و … نموده است. بنابراین وجود یک مشاور آتش نشانی با دارا بودن اطلاعات بروز از استانداردها و قوانین سازمان آتش نشانی در اجرای پروژه های ساختمانی لازم و ضروری است.
 • ایمنی شما برای ما مهم است، شرکت گرمایش برودت پارس نیز با آگاهی از ضوابط و استانداردهای بروز سازمان آتش نشانی و سابقه ای طولانی در امر مشاوره، ایمنی، پیگیری پرونده آتش نشانی، طراحی و اجرای کلیه سیستم های آتش نشانی اعلام و اطفای حریق و اگزاست فن جزء شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی است. خدمات شرکت گرمایش برودت پارس مطابق با استانداردهای مورد نیاز سازمان آتش نشانی، نصب و راه اندازی می شود. شرکت “ایمن اندیشان مهر” آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما کارفرمایان عزیز است. شما با تماس با کارشناسان شرکت ما می توانید از خدمات مشاوره، بررسی تخصصی نقشه های معماری و بررسی دقیق دستورالعمل های سازمان آتش نشانی بهره مند شده و با کمترین هزینه و سریعترین زمان موفق به اخذ تاییدیه آتش نشانی شوید.
 • از شما همراهان عزیز خواهشمندیم در صورت داشتن هر گونه سوال به بخش نظرات مراجعه کرده و یا از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.