سیستم اعلام و اطفای حریق سردخانه ها

سیستم اعلام و اطفای حریق سردخانه ها

سیستم اعلام و اطفای حریق سردخانه ها ، با توجه به اینکه محیط سردخانه دارای هوای سرد و دمای زیر صفر درجه است، اغلب تصور می کنند که همچین محیط هایی دچار حریق نمی شود. ولی برخلاف این تصور اشتباه احتمال وقوع حریق در سردخانه ها بر اثر عواملی چون اتصالات جریان برقی و … امکان پذیر است.

سردخانه ها و یخچال ها مکانی برای نگهداری میوه ها و مواد غذایی هستند، که در برابر آتش مقاومتی نداشته و سریعاً از بین میروند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. در صورت وقوع حریق کلیه سرمایه صاحبان این گونه کسب و کارها از بین خواهد رفت. بنابراین استفاده از سیستم اعلام و اطفای حریق در سردخانه ها اهمیت بالایی دارد.

سیستم اعلام و اطفای حریق در سردخانه

با توجه به اینکه احتمال وقوع حریق در سردخانه ها پایین است. در صورتیکه ابعاد سردخانه کوچک باشد، می توان از سیستم اعلام حریق دستی و از کپسول های آتش نشانی برای اطفای حریق احتمالی در این مکان ها استفاده کرد. اگر سردخانه وسیع و گسترده است و سرمایه بیشتری را در برگرفته است، بهتر است جهت اطمینان خاطر از سیستم اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک استفاده کنید.  


سیستم اطفاء حریق سردخانه

از سیستم اطفا حریق آبی و گازی برای اطفاء حریق این محیط ها می توان استفاده کرد. در صورت استفاده از این دو سیستم اطفاء باید در نظر داشته باشید که به مواد غذایی خسارتی وارد نشود. همچنین در صورت استفاده از سیستم اطفا حریق آبی مراقب باشید آب به تجهیزات الکتریکی که برای خنک کردن سردخانه مورد استفاده قرار می گیرد آسیب نزند.


طراحی و اجرای سیستم های اعلام و اطفاء حریق سردخانه و یخچال های مواد غذایی

شما می توانید با همکاری شرکت ایمن اندیشان مهر بهترین و به صرفه ترین سیستم های اعلام و اطفاء حریق را برای مکان های مورد نظر خود طراحی و اجرا کنید. در صورتیکه نیاز به کمک و همکاری ما دارید با شرکت ایمن اندیشان مهر تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.